Zafere giden yol

Zafere giden yol

Kim ne derse desin..

Kim ne söylerse söylesin..

AK Parti’nin Türkiye’de yaptigi oy patlamasinin  arkasindaki gerçek kahramanin Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan oldugu gerçegini hiç kimse yadsiyamaz..

Gerçek olan su ki..

AK Parti demek Recep Tayyip Erdogan demek!..

O varsa  AK parti var!..

7 Haziran sonrasi ‘Is basa düstü’ diyerek A’dan Z’ye ustaligini ortaya koydu..

7 Haziran sonrasi ‘Is basa düstü’ diyerek A’dan Z’ye ustaligini ortaya koydu..

7 haziran sonrasinda ‘Nerede hata yapildi, nerede eksik kalindi, neler yapilmali’ seklinde   tek basina iktidara giden yolun açilmasi için yapilan bütün hamlelerin arkasindaki kahraman o oldu..

‘Milletin adami’ olmak öyle bir sey iste..

Yani 7 Haziran’i çok  iyi analiz etti.

5 ayda 235 milletvekili adayini degistirdi.

Nokta sehirlere nokta isimlerle hamle yapti..

Ekonomik ve sosyal vaatleri güçlü sekilde bu kez gündeme tasirken ‘Bu vaatleri ancak AK parti hayata geçirir’ gerçegini halka inandirdi..

Illerin dokusuna uymayan adaylari birakti.

Bütün teskilatlara motivasyon getirdi.

Ekonomik ve sosyal vaatleri güçlü sekilde bu kez gündeme tasirken  ‘Bu vaatleri ancak AK parti hayata geçirir’ gerçegini halka inandirdi..

Çünkü bu ülkede hayal denilenler onunla gerçek oldu..

Tek basina iktidara gidecek yolda MHP tabani önemliydi..

Onlara da  damardan girdi..

Onlarin   istedigi sekilde HDP ile mücadele giristi terör ile mücadelede gaza  basarak   desteklerini  arkasina almasini bildi..

Yani..

Reisi Cumhur ‘Reis’ ligini ortaya koydu..

Reisin yol haritasindan yürüyen ona mahcup olmamaya ona layik olmaya  kararli bir  çok yol arkadasi ve beyin takimi vardi..

Örnek mi?

Reisin yol haritasindan yürüyen ona mahcup olmamaya ona layik olmaya kararli bir çok yol arkadasi ve beyin takimi vardi..

Onlardan biride  Trabzon’da yaptigi bir konusmada ‘Yarin arkamda  çocuklarima birakacagim en büyük servet  Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdogan’in yol arkadasi olarak çalisma  onurudur ‘diyecek kadar  ona sadakat duyan  MKYK üyesi ve Trabzon milletvekili Süleyman Soylu oldu..

Trabzon’da nemi yapti?

Inanilmayan bir hayali gerçeklestirdi..

5 ayda 253 bin oyun 322 bin oya yüzde 55’lik oy oraninin yüzde 66,5’e  tasinmasinda ve  en önemlisi  MHP’de  Koray Aydin gibi bir ismin seçilemeyip  AK Parti’nin 5. Milletvekillige imza atmasinda  ‘Reisine’ verdigi sözü tutmanin  onurunu yasadi.

Nasil mi?

Anlatalim..

***

Bir seçime nasil hazirlanilir..

Bir seçimin stratejisi nasil belirlenir..                                                                          Bir seçimde teskilat nasil yönlendirilir..                                                                     Bir seçimde muhalefete karsi hamleler nasil gelistirilir..                                           Bir seçimde bir önceki seçimin eksileri nasil masaya yatirilir ve ona göre pozisyon alinir.. Bir seçimde partinin ‘Seçim koordinasyon merkezi’ nasil çalistirilir..             Bir seçimde ‘Medya ile iletisim’ nasil en iyi sekilde kurulur..                                     Bir seçimde ‘Partinin seçim sloganlari ve vaatleri’ nasil halka en iyi sekilde sunulur..

Bir seçimde o sehrin siyasi analizini iyi yapabilen yetkin insanlari, nasil yanina alarak çalisilir..

Bir seçimde, seçim süreci boyunca nasil haftalik anketlerle durum degerlendirmeleri yapilarak ‘Nerede zayifiz, nerede güçlüyüz’ noktasinda yeni hedefler belirlenir..

Iste AK Parti’nin Süleyman Soylu önderliginde  Trabzon’daki seçim basarisinin yani patlama yapmasinin ardinda yatan gerçek bu..

Bütün bunlarin harfiyen yerine getirilmesidir..

253 bin oyun nasil 322 bin oya, yüzde 55’lik oy oraninin nasil yüzde 66.5’lere çiktiginin, ‘hayal’ denilenin nasil gerçege dönüstügünün, 5. milletvekilinin hangi nedenler kullanilarak çikarildiginin basari öyküsünü yazan adam, hiç tartismasiz geminin kaptani Süleyman Soylu olmustur..

7 Haziran’daki Büyükliman bölgesi eksigini görüp 5 hedefi için 5. siraya Salih Cora’yi, Ortahisar’da artis için 6. siraya Ergin Aydin’i yerlestirerek seçime damga vuran yolu açan iyi bir kaptan oldu.

Kaptan Soylu, yaninda olan milletvekili aday arkadaslarina, teskilatlara, belediye baskanlarina kisa zamanda kendini kabullendirip inandirirken, “TAKIM OYUNU BÖYLE OYNANIR” dedirtti.

7 Haziran öncesi aday gösterildigi tarihten 1 Kasim’a kadar geçen süreçte  hiç durmadan sergiledigi inanilmaz çalisma temposu ile Trabzon’da yazilan basari öyküsünün kahramani Soylu demek kesinlikle abarti olmaz.

Trabzon’da yazilan basari öyküsünün kahramani Soylu demek kesinlikle abarti olmaz.

Hiç tartismasiz milletvekili adaylari, il ve ilçe baskanlari, belediye baskanlari  lider olarak gördükleri Soylu’nun belirledigi yol haritasinda birer önemli mihenk tasi olup basariya imza attilar..

Ekip ruhu bu olsa gerek..

Yani Soylu herkesi rekor oya da, 5’e de inandirdi..

***

Seçim çalismalarinda elime geçen bir günlük çalisma programini sizlerle paylasmak istiyorum.

SAAT..

05.30: Kalkinma Camii’nde sabah namazi, ardindan cemaat ile sohbet..                 08.00: Pazarkapi’da esnaf ile kahvalti..

10.00: Erdogdu Mahallesi’ni ardindan Erdogdu Anadolu Lisesi’ni ziyaret..

13.00: Akçaabat Ilçesi’nde miting..

15.00: KTÜ Osman Turan Kongre Merkezi’nde Gençlik Kollari programina katilim..

16.00: Ortahisar’da Tonyalilari ziyaret..

16.45: Inci Kiraathanesi’nde vatandaslarla bulusup sohbet etme..

17.00: Trabzonlu Gençler Lokali’ni ziyaret..

18.00: Esentepe Mahallesi’ni (Arafilboyu) ziyaret, kiraathanede sohbet..

19.00: Gençlerbirligi Kulübü’nü ziyaret..

20.00: Ikram Sofrasi’nda muhtarlar yemegine katilma ve konusma..

21.00: Alyans Salonu’nda sivil toplum örgütleri ile bulusma..

22.00: Canli yayina katilma..

00.00: Partinin seçim koordinasyon merkezinde milletvekili adaylari ve teskilat ile bir araya gelerek günün degerlendirmesini yapma, ertesi gün neler yapilacaginin belirlemesi..

02.00: Dinlenme..

05.00: Kalkma..

***

Günlük programa bir bakin..

Sadece 3 saat uyuma!.

Herkes yatarken onlar çalisti!..

Her sabah bir camide..

Her sabah bir caminin cemaati ile sohbette..

Evet AK Parti’de Milletvekili Süleyman Soylu ve arkadaslarinin Trabzon’da  seçime hazirlik günlük programi tartismasiz ve tavizsiz hemen her gün böyle oldu.

Planli, programli, disiplinli çalisma  5. milletvekilligine damga vurdu..

Oy artisi olacagi belliydi ama olacagina ihtimal verilmeyen 5 milletvekilligi böyle geldi!

AK Parti’nin Türkiye genelinde elde ettigi büyük basariya Trabzon’dan verilen büyük destegin arkasinda yatan neden Süleyman Soylu’nun stratejik hamleleridir.

Oy artisi olacagi belliydi ama olacagina ihtimal verilmeyen 5 milletvekilligi böyle geldi!

Bu hamle 1 Kasim seçimlerinde degil 7 Haziran seçimleri öncesinden basladi. Buradaki basarinin ardinda 1 Kasim seçimleri bitene kadar devam eden müthis bir kararlilik var.  Trabzon insanina “Bu adam yapar” diye kendini kabullendiren büyük bir özgüven yüklemesinden baska hiçbir sey degildir..

Yani..                                                                                                                          Milletvekili Soylu Trabzon’da 7 Haziran öncesi kendisine acaba gözü ile bakan partilileri de dahil herkesi; 40 yildir Trabzon’da yasiyormusçasina müthis çalisma temposu ile büyük saskinliga ugratti.

Partisinin A’dan Z’ye bütün iplerini bir lider olarak eline alip, arkasindaki kendine uyum saglayan adaylar, il ve ilçe baskanlari, bütün belediye baskanlari ile bir büyük seçim basarisina imza atarak rekor oy ile tarih yazmistir..

***

Isin özü sudur..

Basarabilecegine inanan kisi; fikirler üretir, mazeret degil.

O fikir üretti..

Basarabilecegine inanan kisi çözümler sunar, problem degil.

O çözüm üretti..

Basarabilecegine inanan kisi nasil yapacagini düsünür, niçin yapamayacagini degil. O sartlarin olusmasini beklemez, sartlari olusturmaya çalisir.

O sartlari olusturdu..

Basarabilecegine inanan kisi firsatlari engel gibi degil, engelleri firsat gibi görür.

O engelleri firsata çevirdi..

Basarabilecegine inanan kisi firsatlari engel gibi degil, engelleri firsat gibi görür.

Basarabilecegine inanan kisi bütün basarilarin ana kaynaginda, yüksek inanilirlik seviyesinden sonra eyleme geçmek oldugunu bilir..

O eylemi gerçeklestirdi..

5’e giden zaferin yolunu açmak için gereken bütün hamleleri yapti..

Süleyman Soylu ile gerçek bir takim oyunu oynanarak hayal denilen 5  gerçek oldu..

***

Iste AK Parti Türkiye’de  tarihi bir zafere böyle imza atti..

Reis öne çikti..

Arkadaslari ‘Izindeyiz’ dedi..

Isin özü bu..

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir