Oynanan oyun!

 

Oynanan oyun!

Bir kez daha görüldü ki bugün yasananlar Haç ile Hilal’in karsi karsiya gelmesinden baska bir sey degil…

Bunun baska izahi olabilir mi?

Türkiye’de yapilacak bir referandum konusunda böylesine müdahaleci bir operasyon yapilmasinin anlami sadece bu olabilir…

Ama sürpriz degil!..

Çünkü tarihin derinliklerinden bu yana Bati’nin Müslüman Türk milleti üzerindeki oyununu hep gördük, hep yasadik…

Türkiye ne zaman kendi ayaklari üzerinde durmussa karsisinda hep onlar oldu. Bu ülkede yasanan darbelerinde mimari hem Bati ve ABD oldu…

Milletin egemenligine hep karsi oldular…

O nedenle Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’in Hollanda krizi sonrasi ”Bunlar Haçli-Hilal mücadelesini baslattilar. Yaptiklarinin baska izahi olamaz” sözleri aslinda sözün bittigi yerdir..

***

Bakin…

Ibn-i Haldun’a göre tarih; gelip geçen kavimlerin hâl ve ahlâklarini, Peygamberlerin kilik, hal ve hareketlerini, hükümdarlari ve idare ettikleri devletlerin durumunu ve takip etmis olduklari siyaseti ögretir.(1)

Ona göre tarih; avami ahbar-i sâlifeye vâkif, havassi ise esrâr-i hafiyyeye ârif kilar. Konusu insan ve zaman olan Tarih, ilk insan ve ilk Peygamber Hz.Adem (a.s.) ile baslar, Hak-Bâtil Mücadelesi seklinde ve ekseninde devam eder ve kiyamete kadar da devam edecektir!

Çaglar üstü ebedî mucize, insanlik için bir essiz rehber ve mesaj olan Kur’an Ayetleri’nin yüzde 50’den fazlasi tarihle ilgilidir.

Tarih; bir bakima basari ve yenilgilerden ders almak, ibret almak, haklilarla haksizlari, zalimlerle mazlumlari, müsriklerle Müminleri iyi dogru tanimak, düsmanlarin oyununa gelmemek, Allah’in rizasina uygun hareket edip Bâtila, seytana kölelik yapmamak, Rasulullah  (s.a.v)’in siretine ve Sünneti’ne sarilarak; fitneyi, küresel sömürüyü ortadan kaldirmaktir..

 “Böylece Tarih, insanoglunun kiyamette yaraticisina sunacagi amel defteridir!.”(2)

 “Andolsun, onlarin kissalarinda (tarihî gerçek hikâyelerinde) salim akil sahipleri için birer ibret vardir…”(3) 

Tarihî ve tarihî olaylari dogru degerlendirebilmek için; “Kuran’i, sünneti ve Peygamberlerin mücadelelerini iyi bilmek, ögrenmek ve Kur’anî bir bakis açisina sahip olmak gerekir!

Çünkü tarih Kur’an’la bir anlam ve hedef kazanmistir. “Iman edenler Allah yolunda savasirlar, küfredenler de tâgut yolunda savasirlar.”(4)

Sineklere saldirip onlari üreten batakliklari kurutmamak, görmemek, “kahrolsun zalimler” deyip, zalimleri doguran Bâtil düzenleri görmezlikten gelmek, tarihin cahili olmak ya da tarihi tahrif etmek demektir!

Seneca’nin su tarih tarifi de önemlidir..

Derki; Tarih, zamanlarin müsahidi, hakikatin isigi, hâlin hikâyesi, istikbâlin kâsifidir.”(5) 

Çanakkale’de, Filistin’de, Hicaz’da, Ingiliz ve Fransiz’in  saldiri, katliam, vahset, fitne ve entrikalarini gerçek tarihten okumayanlar, ‘’Bir Hilal ugruna ne günesler battigini” bilmeyen zavallilar; al Bayragin degerini, anlamini nereden bilsin, nasil bilsin?..

Hilal ile Haç’in tarihî mücadelesini anlamak ve çagdas (!) Ingiliz, Fransiz oyunlarina bir daha gelmemek için, Ingiliz casusu “Thomas Edward Lawrence’in Müslümanlarla ilgili itiraflarini bilmek ve ibretle okumak gerekiyor:

Diyordu ki;

 “Türkiye’ye gelince, Türkler asagiliktir!..” (1913) “

“Zavalli ve yasli Türkiye’nin varligina son vermemiz gerekiri.!”

“Osmanli Imparatorlugu’nun tüm uyruk illeri, bence tek bir Ingiliz gencinin ölümüne degmezdi!..” (1917) –

“Görev; Türkiye’ye karsi bir “Arap Isyani”   ni tahrik etmektir ve onun için de Batili olan dis görünüsümü gizlemek ve Araplara benzemek zorundayim. Kendimi, yabanci bir sahnede gece gündüz aktörlük yapan biri olarak görüyorum ve rolümü iyi oynamadigim takdirde basimi yitirebilecegimi anliyorum!..” (1918) –

 “Bizim (Ingiliz manda) yönetimimiz, eski Türk sisteminden (Osmanli’dan) kötüdür. Türkler, baris için 14.000 kisilik bir güç bulundurmuslar ve yilda ortalama 200 Arap öldürmüs (?)’lerdir! Biz (Ingilizler) ise orada (Ortadogu’da) 90.000 kisilik bir güç, uçaklar zirhli arabalar bulunduruyoruz ve bu yil yaklasik 10.000 (onbin) Arap öldürdük!..” (1920)

Evet bunlari söylüyordu..

Dün oldugu gibi bugün de “Islâm dünyasinda” cirit atan, türlü oyun, fitne ve entrikalarla “Emperyalist Batili güçlerin” hesabina çalisan yüzlerce ajan-misyonerin (tabi yerlilerini de unutmamak lâzim!) itiraflari ve yapmak istedikleri  Lawrence’ ten farkli degildir!…

Mesela bu ajan misyonerlerden Leone Caetani diyor ki:

 “Islâmiyetin medh-ü sitayisine dâir bir eser yazmak fikrinde degiliz! Vazifelerimizden biri, bu cidalci dinin beseriyete verdigi felâketleri(?) hikâye etmektir!.. Islâmiyet, sâliklerinin (baglilarinin) derin kanaatleri sebebiyle, Hristiyanlik mezhebinin önündeki en büyük engeldir!..” (7)

Sevgili okurlar anladiniz mi?..

Yeni Dünya Düzeni, AB (Avrupa Birligi), Batililasma, Çagdaslasma, Modernlesme ya da küresellesme aldatmacalariyla sürdürülmek istenen ABD ve Bati sömürüsünü fark etmek her vatan evladinin görevidir…

Merhum  Türk tarihinin önemli yazari  Aytunç Altindal derdi ki;

“AB, Bati uygarligini gelistirmek amaci ile yapilmis bir projedir. Ne var ki bu proje Türkiye’ye bir “uygarligini degistirme projesi” olarak dayatilmaktadir.”

Ne dersiniz öyle degil mi?

                                               ***

Su bir gerçek ki Hilal ile Haç bir kez daha karsi karsiyadir..

Yani “Asim’in nesli” Haç ile karsi karsiyadir yine…

Degisen sadece yöntemleridir!..

Çanakkale geçilmezken büyük üstat Mehmet Akif  “Bedr’in arslanlari ancak bu kadar sanliydi” sözü ile  neyi düsünüyordu.

Bedir’de savasan kimdi?
Hz. Peygamber ve sanli ashabi..
Çanakkale’de savasan kim; Mehmetçik..
Yoksa Akif, Mehmetçik ile sahabiyi mi kiyasliyordu?
Hayir, O’nun kiyasladigi su idi:
Bedir’de savasanlar -muhal farz- maglup olsalardi, Islamiyet daha kaynaginda bogulacakti. Çanakkale’de savasanlar maglup olsalardi, önce Istanbul’un, sonra ise Hicaz’in (Mekke ve Medine’nin); Harem’in ve Haremeyn-i Serifeyn’in yolu Haçli sürülerine açilacak..
Bedir’de niyet ve maksat ne ise, Çanakkale’deki niyet ve maksat da ayni idi..
Kiyaslanan iste o niyet ve bu maksat idi.

Akif,
“Evliya yurdu bu toprak, süheda burcu bu yer;
Bir yikik kubbesinin üstüne Mevla titrer”
  derken de ayni titresimi yasiyor ve yasatiyordu.

O nedenle “Haçli” oyunu bitmez!..

Türkiye’nin, Müslüman Türk milletinin dünya sahnesinde güçlü bir sekilde yerini almasini bati dünyasi, ABD asla içine sindiremez…

O nedenle bugünler siyaset yapma degil bir olma günleridir…

Bugünleri  Hilalin ekonomik, siyasi, askeri, kültürel hakimiyetini saglamak için her vatan evladina büyük görev ve sorumluluklar düstügünü anlama günüdür.

Bir olunacak, diri olunacak..

***

Yine Üstat Mehmet Akif’in  bugünler içinde büyük önem arz eden su “altin ögütlerine” kulak vermek  boynumuzun borcu olsa gerek..

Diyor ki;

“… Eger aklimizi basimiza almazsak, eger Kitabullah’a dört elle sarilmazsak, eger aramizdaki nifaklara sikaklara hatime (son) vermezsek; eger Türkü Arnavud’a, Arab’i Türk’e düsman tanitmak siyaset-i mecnunesinden vazgeçmezsek, eger Müslümanlikta, ataletin, meskenetin haram oldugunu, hâla anlamak istemezsek, eger “Din-i Mübin’in (Islam Dini’nin) cehl (cehalet) ile payidar olamayacagina samimiyetle iman etmezsek, eger bütün kuvvetimizle düsmanlarimizdan daha kuvvetli olmaya çalismazsak… El iyazü billah, milletlerin maskarasi, Müslümanligin yüzkarasi olacagiz!..”(8)

Tükürün! Milleti alçakça vuran darbelere!

Tükürün! Onlara alkis dagitan kahbelere!

Tükürün! Ehl-i salibin o hayasiz yüzüne!

Tükürün onlarin asla güvenilmez sözüne;

Medeniyet denilen maskara mahluku görün;

Tükürün maskeli vicdanina asrin, tükürün

                                                ***

Baska söze gerek var mi sevgili okurlar…

Türkiye’nin gücünü toplayip basini dimdik ayaga kaldirmasini, kendi hak ve hukukunu en iyi sekilde koruyup kollamasini bölgesinde güç olmaya baslamasini içlerine sindiremeyenlerin bugün Müslüman Türk düsmanligi yaparak sahneye çikmasi hiç ama hiç sürpriz degildir…

Unutmayalim;

Bugün Haçin Hilal ile mücadelesinin yeni versiyonu devrededir..

Biz Türkler içinde  adi hep hayirla yad edilen Balkan tarihine adini altin harflerle yazdirmis Bosna Hersek’in unutulmaz lideri Aliya Izzetbegoviç bakin  ne demisti;

“Ben Avrupa’ya giderken kafam önümde egit gitmiyorum. Çünkü çocuk, kadin ve ihtiyar öldürmedik. Çünkü hiçbir kutsal yere saldirmadik. Oysa onlar bunlarin tamamini yaptilar. Hem de Bati’nin gözü önünde, Bati medeniyeti adina”

Üstat Necip Fazil’inda çok anlamli bir sözü var;

Derki;

“Dogu der ki Bati’ya , günesi fethetsen de,

Ruh gerçegi bendedir, madde yalani sende”

Iste  bu ruh gerçegi Müslüman Türk milleti olarak bizdedir…

Izzetbegoviç’in sözü ile bitirelim;

“Islam korkaklarin degil cesur ve atilgan Müslümanlarin omuzlarinda yükselecektir”

Türkiye Cumhuriyeti  bagimsiz bir sekilde kendi ayaklari üzerinde tutmaya çalisan Recep Tayyip Erdogan’ inda  mücadelesi budur…

Ezilmislerin,mazlumlarin ve Müslümanlarin haklarini bütün dünyanin gözü önünde savundugu için ona diktatör yakistirmasi yaparak itibarsizlastirmaya çalisiyorlar ama nafile…

Millet oyunu görüyor,ona daha siki sariliyor!..

Çünkü dünyadaki bütün mazlumlarin  mazlumlarin  son kalesi ,son umudu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Cumhurbaskani  Recep Tayyip Erdogan...

Bunu sadece Arap dünyasinda konustugunuz vatandaslar degil dünyanin her bir kösesinde konustugunuz her mazlum söylüyor.

Çünkü;

Son kale Türkiye…

Son umut Erdogan…

Olay öyle bir hal aldi ki su bir gerçek;

Reis düserse Türkiye’de, mazlumlar da düser!..

Kyn; Akit,1 -Sirma, Prof. Dr. I. Süreyya, Islâm ve ‘Tarih, Beyan Y. Istanbul,1991, s. 33. 2 -A.g.e. s.59. 3 -Kur’an-i Kerim, Yusuf Sûresi; 111. 4 -Kur’an-i Kerim, Nisa Sûresi, 70. 5 -Millet Kütüphanesi Müdürü Mehmet Serhan Taysi’den naklen. 6-Sonyel. Dr. Salahi R. “Albay T. E.Lawrence, Hasimi Araplarini Osmanhimpara torlugu’na karsi ayaklanmalari için nasil aldatti? Belleten, Nisan, 1987, Ankara, c, 81, Sayi: 199,8. 281-255. 7 -Küfrevi, Dr. Kasim, Hz.Peygambere Dil uzatanlar, Istanbul 1969, s.6. 8 -Mehmed Akif. a g e. s. 78.  

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir