Erbakan hoca derstir!..

 

Erbakan hoca derstir!..

Türk siyaset tarihinde ölümünün ardindan sagcisi, solcusu hangi görüsten olursa olsun degeri en çok anlasilan, ‘Haksizlik yapmisiz’ denilen isimlerin basinda Necmettin Erbakan Hoca geliyor..

‘Milli Görüs’ denildigi zaman akla gelen, diger adiyla  ‘MÜCAHIT ERBAKAN.’

Müthis zeki bir adamdi…

Türkiye’nin bugün gerek ABD gerek AB ile iliskiler noktasinda  yasadigi problemlerle birlikte içeride yasadigi FETÖ depremini görünce bir kez daha  Necmettin  Erbakan’i hatirlamamak mümkün olmuyor…

Bir sol siyasetçiden daha çok ABD, bir sag siyasetçiden daha çok AB karsitiydi!,,

Siyasetten ekonomiye, üretime kadar yüzde yüz milli politikanin pesinde kostu…

Agir sanayi dedi durdu kimse dinlemedi…

Yarini çok iyi hesap etmesine ragmen kendi parti tabani disinda kimse onu ciddiye almak istemedi.

MSP ve RP ile tarih yazdi!

Istanbul’u Recep Tayyip Erdogan, Ankara’yi Melih Gökçek ile  kazanmayi basardi!..

Ve halen onun izi var…

“Bunlar Türkiye’yi sömürge görüyor” diyerek ABD, AB, Israil karsitligi yaparken “Hoca Türkiye’yi dünyadan soyutlamak istiyor” diye gülüp geçenler oldu!

“Kadayifin alti kizardi” derken kimse anlamak istemedi…

Gülen’in en büyük düsmani o olmustu.

Ve bütün  Demirel’i, Ecevit’i, Çiller, Mesut Yilmazi  bütün liderlerden daha açik ve net  Fetullah Gülen karsitiydi..

FETÖ ile uzaktan yakindan hiçbir iliskisi, diyalogu olmadigi gibi onu ‘Ilimli islam’ projesi ile  hep emperyalist güçlerin piyonu olarak görüyordu ama kimseye inandiramiyordu..

 O günlerde Erbakan’a degil ama FETÖ’ ye sahip çikiliyordu..

Öyle ki bugünkü FETÖ lideri Gülen 28 Subat öncesi Kanal D’de Yalçin Dogan’in programinda Erbakan’a “Beceremediniz artik çekilin” diyerek iktidardan el çektirilmesini istiyordu.

Bugün  FETÖ tehlikesini görünler  o gün Gülen’i alkisliyor 28 Subat meteor yagmurundan kendini ve cemaatini korumak için darbecilerle isbirligi içine girdigini kimse hesap etmek istemiyordu.

Erbakan Hoca 28 Subat’ta iktidardan gidiyor, FETÖ’nün yolu açiliyordu..

Ah benim Türkiyem!..

O yillarda FETÖ’nün yüz bulamadigi tek isim Erbakan Hoca’ydi!

Erbakan Hoca, Gülen hareketinin emperyalizmin ve Siyonizm’in projesi oldugunu o günlerde Türk halkina bakin nasil anlatiyordu;

“Ilimli Islam (Gülen’in projesi) demek, sömürüye ses çikarmamak, Yahudi’nin kölesi olmak demektir. Diyorlar ki Yahudi’nin kölesi olacaksin ama namaz da kilacaksin, oruç da tutacaksin. Bunun için gerekirse para da verelim. Bakin çocuklarinizi Fetullah Gülen’in okullarina gönderirseniz Yahudi’ye asker yetistirmis olursunuz. Korkarim ki beni anladiginiz gün dövecek diziniz de kalmayacak!”

O günlerde Erbakan hocanin  bu sözlerine burun kiviranlar simdi “Hoca ne kadar hakliymis” diyor..

Erbakan Hoca için Siyonizm ile mücadele olmazsa olmazdi. 26 Kasim 2010’da öyle anlamli bir cümle kuruyordu ki aci bir ders gibiydi!

“Siyonizm öyle ustadir ki ‘Kim ben mi? Ben hiç Siyonizm’e hizmet edebilir miyim?’ marsini söylete söylete seni kendi ordusunda asker gibi kullanir.”

Noktayi söyle koyuyordu..

“Aslinda bütün mesele; Türkiye’nin seftali yerine motor üretmeye kalkmasiydi!”

***

Erbakan hocanin O günlerde AB ve ABD ile iliskiler noktasindaki görüslerinin bugün nasil ders oldugu kanitlanmistir…

Bakin Hoca’nin geride biraktigi notlar, “Davam” isimli eserde toplanarak mücadelesi ve hedefleri kendi kaleminden aktarilmisti…

Okudugum ve geçtigimiz aylarda “Sen neymissin Hocam” baslikli yazimda anlattigim ABD Büyükelçisi ile arasinda geçen diyalogu bugünlerde tekrar gündeme getirmek, ABD’nin gerçek niyetinin açik tescili degil de nedir?

Erbakan Hoca anlatiyor:

 “Basbakan olduktan sonra ABD Büyükelçisi ziyaretimize geldi. Bana sunu söyledi: Biz biliyoruz ki sizin davaniz Islam’dir. Basbakan oldunuz. Tabii bu bizim hosumuza gitmedi ama beraber çalismaya mecburuz. Sizinle çalisabiliriz. Ancak 6 sartimiz var:

1-Iran ile ticaretiniz 50 milyon dolardan fazla olmayacak.

2-Iran’a gitmeyeceksiniz.

3-Türkiye’deki ABD üslerine dokunmayacaksiniz.

4-Diger Müslüman ülkelerle de ticareti artirmayacaksiniz.

5-Çekiç Güç’e dokunmayacaksiniz.

6-Iran ve Irak boru hattini açmayacaksiniz.”

ABD Büyükelçisi bunlari siraladiktan sonra cevabim su oldu..

 “Bizim tarihte meshur bir sadrazamimiz vardir: Ali Pasa. Onun meshur bir sözü vardir:

Mühim bir is yapmak istesem önce Rus elçisiyle konusurum, ne derse tersini yaparim.

Bendeniz de Amerikan elçisinin bütün dediklerinin tersini yaptim.”

Hoca’nin cevabi bu olurken, ardindan millete karsi mesaji bugün de geçerliligini koruyacak sekilde herkesin hafizasina kazinmasi gereken türdendi:

Iyi okuyun;

“Bakin bir kavim saadet bulamaz, kendisini islah etmedikçe. Onun için aziz milletimize sesleniyorum: Eski devir kapandi. Futbol takimi tutar gibi sen sagcisin, öbürü solcu… Bu bos laflari birakin. Hak’ta birleselim. Geliniz bütün insanliga en hayirli hizmeti yapalim.”

Iste Erbakan Hoca buydu..

Bugün de manzara ayni..

Çünkü ABD’de de lider degisir ama Türkiye’ye bakis açisi degismez!

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’in bugün hem ABD hem de AB’ye karsi ortaya koydugu direnç ve kararlilik hocanin o günlerdeki ‘Milli Görüs hakim olmali’ sözünün karsiligindan baska bir sey degildir..

***

Hoca Türk siyaset tarihinde ABD’ye resmi ziyaret yapmayan tek liderdi de..

Hoca’nin Kibris Baris Harekati sirasinda ABD ile yasadigi gerçek bir hadiseyi daha sizlerle paylasmak istiyorum..

Iyi okuyun zeki ve kurnaz devlet adamini!

“1974 yili…

CHP-MSP koalisyon hükümeti..

Kibris Baris Harekati’ndan önce Iskandinav ülkelerine giden Basbakan Bülent Ecevit’in Esenboga Havalimani’ndan ugurlanisinin ardindan Basbakan vekili olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, devrin Genelkurmay Baskani Orgeneral Semih Sancar’a ‘harekâti derhal baslatin’ emrini vermistir.

Bu emrin alinmasindan yarim saat sonra ‘ABD’nin 6. filosunun Italya’dan Akdeniz’e açildigi’ seklinde bir istihbarat gelmistir. Bu istihbarati duyan Erbakan yine Esenboga Havalimani’nda pilotlara hitaben bir konusma yapmistir. Toplam 173 pilot U seklinde siralanmistir. Ortada Erbakan’in yaninda Genelkurmay Baskani, Kuvvet Komutanlari vardir.

Erbakan, 6. filonun 15 parça gemiden olustugunu, en büyügünün ise Kennedy uçak gemisi oldugunu, her geminin bacasindan bir pilotumuzun dalis yapacagini, Kennedy uçak gemisine ise iki pilotumuzun kamikaze pilotlari gibi saldirip saf disi birakacaklarini, bu nedenle 16 gönüllü pilota ihtiyaç duyuldugunu söylemis ve gönüllülerin bir adim öne çikmasini istemistir.

Orada bulunan toplam 173 pilotumuzun hepsi derhal üç adim öne geçmistir.

Erbakan ‘Ikinci emri bekleyin’ der ve bundan 15 dakika sonra gelen ikinci istihbarat: ‘ABD’nin 6. filosu oldugu yerde demir atti’ seklindedir.”

Iste Erbakan Hoca buydu…

***

Erbakan Hoca  sagliginda ne söylemisse  hangi uyarilari yapmissa  her biri bugün aynen geçerliligini koruyor..

Iste Türkiye son süreçte uyanip bu gerçegi görerek hareket etmeye basladi…

Çünkü  bugün gerek ABD gerekse de AB’ye karsi dik bir durus göstermeye baslayan Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’dan kim daha iyi taniyabilirdi  Erbakan hocayi..

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’in dünyaya bakis olarak genlerinde Erbakan Hoca’nin fikri dünyasi da  var!..

Ne diyor Erbakan hoca bir sözünde;

‘Bugün Bati hukuku,toplam on bin meseleden ibarettir.Ama sadece Imami Azam Hz’ lerinin çözümledigi ve hüküm verdigi mesele yüz binin üzerindedir’

Ne  anlamli degil mi?

Ikisi de ayni anda baslari secdeye  degen baba ogul gibi tek yürek olmuslar hep!..

Bugün Bati’da açiktan, ABD’de gizliden ortaya çikan Recep Tayyip Erdogan düsmanliginin nedeni uzun yillardir uyutulan Türkiye’ nin Erdogan ile uyanip dik durus göstermeye baslamasindan baska hiç bir sey degildir…

Hoca’nin  o günkü söylemlerine, uyarilarina  o günlerde gülenlerin  simdi ’Ne adammis’ diyerek ‘Hakkini helal et bize’ diyerek ona  dua etmesi çok ama çok sey anlatiyor..

Hakkini helal et Hocam!

Allah rahmet eylesin, mekanin cennet olsun..

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir