Artik düsün Reis’in yakasindan!..

 

Artik düsün Reis’in yakasindan!..

Reis “Yeter artik”dedi..

2019 öncesi ‘Erken kalkan erken yol alir”anlayisi ile AK Parti’ de yerel yönetimler ve  belediyelere yönelik  köklü bir degisim için dügmeye basti..

Kimlerin gidecegi, yani tasfiye edilecegi  listesi bile hazir hale getirildi.

Son  grup toplantisi sözün bittigi yerdi adata..

“Teskilatlar, belediyeler eger bizim dava idraki ile hareket etmiyorsa bize zarar veriyorlar ve zarar veren kardeslerimizi de uyariyorum kusura bakmasinlar, biz uyarmadan kendileri bu uyariyi yapsinlar ve adimi atsinlar”

Mesaj net;

“BIZ GEREKENI YAPMADAN SIZ  GEREKENI                                 YAPIP GÖREVI BIRAKIN”

Açik ve net mesaj;.

Çünkü bütün varliklarini Reis’e borçlu olup  kendilerini bulunmaz hind kumasi gibi  görüp “3Y” ile mücadele yolundan sapanlarin hizmet treninin den indirilmesi gerektigi kaçinilmaz hale geldi..

Reis  yerel yönetimlerin ne kadar önemli oldugunu biliyor..

Kendisini  bu ülkede efsanelestiren ,milletin gözünde ‘REIS, MILLETIN ADAMI’ yapan  makamin Istanbul Büyüksehir Belediye Baskanligi  koltugunda yaptigi hizmetlerle tarih yazmasi oldugunu çok iyi biliyor…

O basarinin ardindan  kurdugu parti ile milletin kalbinde 15 yildir tek basina iktidar olarak Türk siyaset tarihinde görülmemis bir basariya imza atmasini da…

O nedenle;

AK Parti’nin 2019 seçimlerinde kaderini belirleyecek en önemli etkenin de yerel yönetimler ve teskilatlar oldugunu ve son dönemlerde olusan yapinin partiye zarar verdigini çok iyi görerek hamle yapmaya basladi.

Yani bundan sonra duygusallik yok!

AK Parti’de birileri için deniz bitti artik!

Reis;

15 yildir kendi  omuzlarinda koltuklarda oturanlarin 2019 seçimlerine dogru titreyip kendilerine gelmeleri artik bir kenara partinin önünü açmalari ve kenara çekilmelerinin kaçinilmaz bir gerçek haline geldigini görüyor..

Artik hantallasan, millet için degil kendi ikballeri için siyaset yapmaya baslayan, halka tepeden bakan, kendilerinin ve çevrelerinin zenginlesmesinden baska bir sey düsünmeyen bir imaj yaratan ve uyarilara kulak vermeyen belediyeler ve teskilatlara dur deme zamani geldigini resmen anlatiyor…

Bu noktada  son grup toplantisinda verdigi mesajlar her seyi anlatiyor..

Ne diyor;

“Verdigimiz mücadelenin kesintiye ugramamasi için öncelikle AK Parti olarak kendimizi yenilememiz gerekir. Fakat burada bir seyi ifade etmem gerekiyor: Önce su hareketin, kendi içinde birbirini sevmesi gerekir, birbiri ile dayanisma içerisinde olmasi gerekir. Bize ne oluyor ki kendi içimizde birbirimize karsi çalim atiyoruz? Bize ne oluyor ki birbirimize karsi farkli nazarlarla bakiyoruz?”

Reis 15 yildir  ilk kez böyle konusuyor..

Belediyelere, teskilatlara yönelik  ilk kez böylesine kamuoyu önünde mesaj yolluyor..

Bitmedi..

Devam ediyor Reis;

 “Biz nefsin hakimiyeti altinda yasayamayiz. Yunus’un ‘Her dem yeniden dogariz, bizden kim usanasi’ ifadesinde oldugu gibi, biz sürekli yeniden dogarak kendimizi tazelersek milletimizin destegini hiçbir zaman kaybetmeyiz. Bunu böyle bilesiniz. Ne zaman ki statükoya teslim olursak, metal yorgunlugunun üstesinden gelecek gücü kendimizde bulamazsak, iste o zaman yolun sonuna geldik demektir.”

Anlamayan var mi ?

Bundan net uyari olabilir mi?

Reis 15 yildir  ilk kez partisinin grup toplantisinda böylesine mesaj veriyor…

Ey!

Yerel yöneticiler…

Belediye baskanlari…

Teskilatlar!

Bürokratlar…

Var mi anlamayan!

Cumhurbaskani Erdogan büyük idealler, büyük mücadeleler pesinde kosarken  küçük hesaplar yapan kendi ikballeri için ugrasan, millete tepeden bakip emanete ihanet edenler için deniz bitti!..

Ama reisin sözleri daha  bitmedi…

Devam;

 “Teskilatlar, belediyeler eger ‘bizim dava’ idrakiyle hareket etmiyorsa bize zarar veriyor demektir. Zarar veren kardeslerimizi de uyariyorum. Kusura bakmasinlar, biz uyarmadan kendileri bu uyariyi yapsinlar ve adimi da atsinlar. Zira artik yanlislara, hele hele bedeli ödenemeyecek yanlislara tahammülümüz yok. Çünkü 2019 kirilma noktasidir, bunu böyle bilesiniz. Parlamenter demokraside bizim için seçim kazanmak leblebi çekirdekti. Ama biz simdi hedefi büyük koyduk. Bu hedefte yüzde 50 arti bir almak durumundasin.”

Var mi anlamayan?

Mesaj net;

Biz görevden almadan,“Birakin” demeden siz gerekeni yapin partinin önüne açin..

Yani reis bugünkü teskilat ve belediyeler anlayisi ile 2019 se çimlerinde basariyi yakalamanin zor oldugunu görüyor. 2019’da basariyi yakalamak için degisimden öte köklü bir operasyonun  kaçinilmaz oldugunun mesajini veriyor…

Reis sunu net sekilde görüyor;

Kendisini ve partisini Türk siyasetinde  efsane yapan yerel yönetimlerdeki basari öyküsü, bugünkü teskilat ve belediye yönetim anlayislari ile  2019’da ters bir rüzgara  döner!

O nedenle nereye dogru gidildiginin farkinda açik ve net konusuyor..

‘Nasilsa Recep Tayyip Erdogan var, sirtimiz yere gelmez’ diyerek partiyi babalarinin mali gibi kullanan, belediye koltuklarinda “Astigim astik, kestigim kestik ” diye saltanat süren, herkese tepeden bakan, milletten kopan ve gözlerden uzak zenginlesenlerin listesi önünde nesteri vurmaya hazirlaniyor..

Ne dedi;

“Ey il, ilçe baskanlari, yönetimleri, Ey Belediye Baskanlari karne notunuz önümde sizin önünüze koymadan  siz  gerekeni yapip kenara çekilin”

Bakin 2002’den 2017’ye kadar geçen süreçte görüldü ki  AK Parti’de Recep Tayyip Erdogan disinda hiç kimse vazgeçilmez degildir…

Reis varsa güçlü bir AK Parti var!..

Tek basina yükü sirtlayan, milletin ona sevgisi ve umudu nedeniyle AK Parti’ye oyunu verdigi  davanin lideri artik “YETER ARTIK” deme noktasina gelmis, “nasilsa görmüyor” diyerek  davaya  ihanet edenlere veda edilecegini apaçik sekilde ortaya koymustur..

Yani Reis her seyin farkinda…

Neler yasandi…

Neler yasiyor…

Neler gördü…

Neler görüyor…

Genel Merkeze bir gitsin belediye baskanlari, il ve ilçe baskanlari. Kendilerine yönelik gelen  ve Reis’e dosya halinde sunulan sikayet mektuplarini belgeleri ile görsünler!..

O nedenle son grup toplantisinda verilen net mesaj dügmeye basildigini apaçik sekilde ortaya koydu!..

Iste  önümüzdeki süreçte baslayacak teskilat kongreleri sürecinde bu büyük degisimi görecegiz…

Ardindan Belediye Baskanlarinda…

Sonrada Milletvekili kadrosunda..

Bakin neler olacak?

Teskilatlarda önemli isimler görev alacak, Belediyeler için nasil sürpriz ve güçlü isimler belirlenecek, Milletvekili kadrolari nasil degisime ugrayacak..

Öyle konusulan isimler var ki!..

Yani  AK Parti’de hiç bir sey eskisi gibi olmayacak.

Reis  adeta AK Parti teskilatlarin, belediyelerin küllerinden yeniden dogmasi için dügmeye basmis durumda…

Tipki ilk günkü gibi!..

Böyle bir degisimin Erdogan’in liderliginde AK Parti’ yi  2019’da en daha yukarilara 5 puanlik daha yükselise tasiyacagini söylemek zor degil..

Çünkü AK Parti tabani  yaka silkeledigi ‘Illallah’ dedigi teskilat ve belediyelere yönelik böyle bir degisimi bekliyor…

Reis iste o isareti aldi!..

Recep Tayyip Erdogan’in degerini ‘Ben varsam bilirim yoksam bilmem’ düsüncesiyle  hareket ederek partide  kendi ikballeri  için  ugrasanlara…

Hiçbir risk almadan, hiç bir mücadele girmeden, girse bile göz boyamak için giren partiyi babalarinin mali gibi görüp kullananlara…

Güle güle deme zamanidir..

Yoksa, bugünler dahi çok aranir…

Yani;

AK Parti’de Reis’in sirtindan geçinme  dönemi bitmis, yüke hep birlikte omuz verecek samimi, sadakat ve millete hizmet için heyecan dolu insanlarin göreve getirilme zamani geldiginin isaret fisegi atildi…

Ey AK Partili yöneticiler;

Söyle son 15 yila bir bakalim;.

Bakin 17 yil önceki fotograf.Ceza evinden çiktiktan sonra Rize’ye baba ocagi Rize’nin Güneysu ilçesine  dinlenmeye geldigi zaman Trabzon hava limani da  Recep Tayyip Erdogan’i  10-15 kisi olarak böyle karsilamistik.Nereden,nereye degil mi?

Hanginizin yüzünde  Reis’in yüzündeki o  kalin çizgiler böylesine olustu..

Hanginiz yüzünde onun  her gün yüzünde okunan yorgunluk izleri belirlendi..

Hanginiz onun gibi uykusuz geceler geçirdiniz, kefeni elinde gezdiniz?

Hep sirtina bindiniz!

Hep ondan beklediniz!..

Gezi’ dede, 17/25’dede,15 Temmuz darbe girisiminde de hep uzaktan seyrettiniz! Örnegin kaç Belediye Baskani, kaç teskilat baskani ve yönetimi samimi bir sekilde FETÖ ile mücadele etti ve ediyor!,,

Göstermelik bir iki demeç o kadar!..

Varsa,yoksa Recep Tayyip Erdogan!..

O nedenle artik düsün Reisin yakasindan!..

AK Parti’ nin önemli bir kan degisikliklerine ve davaya sözde degil özde sadakat dolu insanlara ihtiyaci olmaya basladi…

AK Parti’ yi iktidara tasiyan “3Y”ye ihanet edenler kapiya konmazsa yarin AK Parti kalmaz!..

Sesleri geliyor mu bilmem ama  AK Parti tabani bunu seslendiriyor!..

Bugün makam,mevki pesinde kosup istediklerini alamayinca Reis’e küsenler,davaya ihanet etme noktasina gelenler bilsinler ki yarin  AK Parti rozeti ile hava atmayi bile  ararlar!..

Söyleyecegim söz sudur ki;

Sadece ülkesi için degil Arap ülkelerinin birligi içinde mücadele eden dur durak demeden kosan Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’i en iyi  Hazreti Mevlana’ nin su güzel sözü anlatiyor;

“Dua siz üsürmüs yürekler bil, 

Sana bir dua eden olsun,

Senin de bir dua ettigin

Bilmezsin hangi kirik gönlün duasidir karanliklarini aydinlatan, sana  ummadik  kapilar açan.

Bilmezsin kimin için ettigin duadir. Seni böyle ayakta tutan”

Son söz sudur;

2019’da ya 17 yillik hizmet  yürüyüsü taçlandirilacak yada 17 yillik bu hizmet yürüyüsü heba edilecek!

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir